- 04-06-2026 Van bewustwording naar resultaat: locatie Wiedenhof in de Week zonder Afval
- 02-06-2026 Ontspannen vibe op Het Livio Festival!
- 01-06-2026 Bewonerspanel NAH/LB/VG van start
- 28-05-2026 Bijeenkomsten rondom psychische kwetsbaarheid
- 22-05-2026 Duurzaamheid bij Livio: slimme oplossingen voor vandaag en morgen
Van bewustwording naar resultaat: locatie Wiedenhof in de Week zonder Afval
Deze week is het de Week zonder Afval. Een mooi moment om stil te staan bij hoe we samen afval kunnen verminderen. Bij Livio werken we hier dagelijks aan, en met succes! Locatie Wiedenhof laat zien dat bewuste keuzes op de werkvloer echt het verschil maken.
Vorig jaar startte Wiedenhof met een pilot om afval beter te scheiden. In het begin was het soms even zoeken: welk afval hoort waar? Door samen te leren en te verbeteren, werd afval scheiden al snel onderdeel van de dagelijkse routine.
De resultaten mogen er zijn.
Resultaten eerste kwartaal 2026 (1 januari t/m 31 maart):
- Het restafval is met 39% verminderd ten opzichte van vorig jaar
- 53% van het afval wordt gerecycled
- In totaal is 21 ton afval ingezameld
Deze verbetering komt vooral doordat afvalstromen beter worden gescheiden, zoals incontinentiemateriaal, plastic verpakkingen (PMD) en keukenafval.
Bij Livio hebben we de ambitie om het restafval in 2026 met 25% te verminderen. De resultaten op Wiedenhof laten zien dat deze doelstelling haalbaar is én zelfs overtroffen kan worden.
De Week zonder Afval onderstreept dat verduurzaming begint met kleine, bewuste keuzes.
Samen maken we Livio stap voor stap duurzamer.